لیپوماتیک

لیپوماتیک در اصفهان

پیشرفته ترین روش از بین بردن چربی بدن تنها در یک جلسه

لیپوماتیک که به لیپولیز اینفراسونیک و لیپو لیز بدون درد نیز معروف است. یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته و هوشمند است که امروزه با توجه به عوارض کمتر و اثربخشی بهتر جایگزین روش های لیپوساکشن سنتی، لیپولیز اولتراسونیک و لیپولیز شده است.
در واقع این سیستم عیب یابی شده سیستم های ساکشن، لیپولیز اولتراسونیک و لیزر لیپولیز است.
در تمامی این روش ها اگر چربی از مناطق سطحی یا عمقی پوست برداشت می شد، پوست یا عضلات می سوخت و یا پاره می شد پس چربی به طور کامل برداشت نشده و ظاهر آن ناحیه دچار برجستگی و فرورفتگی می شد. همچنین پس از برداشت چربی پوست بیمار شل و افتاده می شد.
اما در روش لیپوماتیک این عوارض وجود ندارد. درروش Lipomatic، سلول های چربی، ابتدا روش های کاملا فیزیکى و نه با اشعه و یا حرارت تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت آزاد در می آید و سپس این چربی به آرامی و بدون درد و خونریزی توسط دستگاه از بدن خارج می شود. بدین ترتیب به دلیل استفاده از امواج مادون صوت، هیچگونه حرارتی تولید نمی شود پس سوختگی ایجاد نمی کند. از طرفی چون ضربه و حرارتی وجود ندارد، پزشک می تواند به راحتی تمام چربی های سطحی و عمقی را برداشته، پوست یکنواخت و فاقد برجستگی و فرورفتگی می شود. از طرفی امواج مادون صوت دارای خاصیتی است که می تواند پوست را تحریک به سفت شدن نماید، لذا شلی و افتادگی پوست اتفاق نمی افتد. برداشت چربی از تمام لایه ها ریسک عود مجدد چربی را کاهش می دهد.
بدلیل عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به این علت انتخاب دستگاه لیپوماتیک براى شکم خانمهایی که تاکنون زایمان نداشته اند مناسب تر است .
همچنین این روش براى افرادى که قبلا ساکشن و یا لیپولیزر شده اند واز نتایج آن راضی نیستند و بافت چربى سفت و فیبروز شده است مناسب تر از سایر روشهاى قبلى است

 از طرف دیگر کانول برداشت چربی در این سیستم به صورت سه بعدی حرکت می کند، این حرکت باعث می شود که عروق و اعصاب آسیب نبیند، لذا خونریزی و آمبولی در این روش اتفاق نمی افتد؛ همچنین دیواره های همبندی بین چربی ها نیز پاره نمی شود که این عمر خود باعث سفت شدن سریع پوست می شود.
 دستگاه لیپوماتیک دارای سیستم هوشمند حساس به چگالی است. این تکنولوژی باعث می شود که در صورت برخورد کانول دستگاه به بافتی که چگالی آن با چگالی بافت چربی متفاوت است ، سیستم به طور اتوماتیک متوقف شده هیچگونه آسیبی به پوست، عضلات و عروق وارد نمی کند.
 این روش به بیهوشی عمومی نیاز ندارد و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. این دستگاه دارای سیستم خودکار تزریق ماده بی حسی است، که هم موجب بدون درد بودن روش می شود و هم با توجه به حجم کم ماده بی حسی که تزریق می شود ، تورم بیمار بسیار کم بوده تنها به 2 هفته بستن گن نیاز دارد.
 برشی که در این روش در پوست بیمار ایجاد می شود بسیار کوچک و در حد 3 میلیمتر بوده لذا نیاز به بخیه زدن پس از عمل وجود نداشته جای زخم بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

ویژگی های لیپوماتیک:

بدون نیاز به بیهوشی و تنها با تزریق مقادیر اندک بی حسی موضعی
فقدان خونریزی
کبودی و تورم
کمترین زمان نیاز به استفاده ازگن به نسبت سایر روش ها
فقدان ریسک آمبولی
عدم ایجاد ناهمواری در پوست
عدم نیاز به بستری
عدم عود مجدد چربی ها
امکان تزریق چربی خارج شده جهت حجم دهی به صورت، باسن و ....،
محل برش کوچک سه میلیمتری
سفت شدن سریع پوست پس از برداشت چربی ها
عدم بروز شلی و افتادگی

مدت زمان بهبودی:

در روش لیپوماتیک دوره نقاهت بعد از عمل بسیار کوتاهتر و بین ۳ تا ۷ روز می باشد و دوره استفاده از گن نیز حدود دو هفته می باشد.

تغییرات پوست بعد از لیپوماتیک

روش لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج اینفراسونیک که اثر لیفت کنندگی دارد کمترین میزان شلی و افتادگی پوست را نسبت به روشهای دیگر ایجاد می نماید. البته فاکتورهای بسیاری مانند سن ، جنس ، تعداد بارداری های قبلی ، جنس پوست ، ناحیه مورد عمل در تغییرات پوست موثرند.
۱)پوست گردن و بازو وقفسه سینه بعد لیپوماتیک تمایل به جمع شدگی بهتری دارند .پوست زیر ناف نیز از بالای ناف بهتر میباشد.پوست داخل زانو و خارج ران پا ا ز داخل و پشت پا بهتر میباشد.
ژنتیک و سن و تعداد بارداری نیز در جمع شدن پوست بعد لیپوماتیک دخیل میباشند.
۲)سایز ومقدار چربی . حجم زیاد چربی باعث کشیدگی زیاد پوست می شود در جمع شدگی بعد لیپوماتیک اثر منفی دارد .
۳)نوع لیپوماتیک لیپوساکشن ( سطحی و عمقی)
در روش سطحی سفتی و جمع شدگی بیشتری در پوست بعد لیپوماتیک داریم ولی ناهمواری در عوض بیشتر میباشد ودر نوع لیپوماتیک عمقی بالعکس .

بیماران مناسب جهت لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک برای همه افراد از سن بلوغ تا سنین بالا قابل انجام می باشد مشروط به آنکه بیمار شرایط جسمانی لازم که در بخشهای دیگر به آن اشاره شده است دارا باشد . در اصل مناسبترین بیماران جهت انجام لیپوماتیک کسانی هستند که افزایش وزن بسیار بالایی ندارند و از افزایش سایز رنج می برند و این بیماران اثرات شگفت اگیز لیپوماتیک را بلافاصله بعد از انجام آن مشاهده می کنند . حالا سوال اینست که آیا لیپوماتیک را برای افراد با اضافه وزن بالا از روش لیپوماتیک سود می برند ؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم افراذی که در گروه خیلی چاق جای می گیرند و BMI یا اندکس توده بدنی بالای ۴۰ دارند از روشهای جراحی بیشتر سود خواهند برد مشروط به آنکه محدودیتی برای بیهوشی و جراحی نداشته باشند . افرادیکه در گروه چاق جای می گیرند می توانند از هر دو روش جراحی یا لیپوماتیک بهره ببرند و وضعیت جسمانی و نحوه توزیع چربی در آنان در تصمیم گیری و ارائه بهترین روش توسط پزشک باید مد نظر قرار گیرد.

برخی از نکات که باید به آن توجه کنید

لیپوماتیک در اصفهان , هزینه لیپوماتیک , هزینه عمل لیپوماتیک در اصفهان , بهترین دکتر لیپوماتیک در اصفهان , مرکز لیپوماتیک در اصفهان